Institut Francesc Ribalta

  • Augmenta la mida de la font
  • Mida de la font per defecte
  • Disminueix la mida de la font
Home Historial de notícies de l'Institut PREMIS I RECONEIXEMENTS EN LA FESTA DE SANT JORDI. VÍDEO

PREMIS I RECONEIXEMENTS EN LA FESTA DE SANT JORDI. VÍDEO

Correu electrònic Imprimeix PDF

Desplegant la notícia, podreu veure la llista de premiats i premiades

JOCS FLORALS

 

Categoria A

Narrativa

Accèsit al 3r premi: “Destí o casualitat?”, Júlia Sunyer i Cardona, de 1r de batxillerat.

3r premi: “Gotes tenyides de rosa pàl·lid”, Helena Coromina i Boix, 2n de batxillerat.

2n premi: “Devessall de roig i negre”, Joana Company i Iniesta, 2n de batxillerat.

1r premi: “El pianista”, Júlia Garcia i Angrill, 1r de batxillerat.


Poesia

Accèsit al 3r premi: “Desitjos”, Marta Solà i Planas, de 2n de batxillerat.

3r premi: “Ideal”, Paula Romero i Vidal, de 1r de batxillerat.

2n premi: “El camí de vida”, Martina Nosàs i Montaner, de 1r de batxillerat.

1r premi: “Ocell metàl·lic”, Helena Coromina i Boix, de 2n de batxillerat.

 

Categoria B


Narrativa

3r premi: “Gas”, David Solà i Planas, de 4t d’ESO.

2n premi: “Lo meu petís país”, Núria Florensa i Carrera, de 3r d’ESO.

1r premi: “Et regalo un llibre”, Judit Marbà i Mas, de 4t d’ESO


Poesia

3r premi: “Groc”, Jan Pallissa i Llohis, de 3r d’ESO.

2n premi: “Insubmisa”, Júlia Caro i Alba, de 3r d’ESO.

1r premi: “Els núvols hem retirat”, Núria Florensa i Carrera, de 3r d’ESO

 

Categoria C


Narrativa

Accèsit al 3r premi: “En Troba i l’escriptora”, Paula Santaeulària i Corral, de 1r d’ESO

3r premi: “Utopia”, Rut Selva i Casals, de 2n d’ESO.

2n premi: “El camí que Déu va triar per a mi”, Irune Melgosa i Galeano, de 2n d’ESO

1r premi: “Les quatre estacions”, Aitana Medina i Devés de 1r d’ESO


Poesia

3r premi: “Fora els estereotips”, Carles Feixas i Vilà, de 1r d’ESO.

2n premi: “La comèdia”, Andrea Nosàs i Montaner, de 2n d’ESO.

1r premi: “La llibertat”, Gerard Redorta i Bosch, de 2n d’ESO.

 

PREMIS DE VISUAL I PLÀSTICA


Postal de Nadal: Ariadna Tinoco


Punt de llibre:

1r ESO: Lau Quevedo

2n ESO: Joana Salas

3r ESO: Núria Florensa

4t ESO: Alexandra Massana

 

Cartell de Sant Jordi:

Cartell guanyador: Mar Castro, 2n ESO

 

PREMIS CANGUR

Foto de tot el grup, el detall es publicarà en un altre article.

 

FOTOGRAFIA MATEMÀTICA

Foto de tot el grup, el detall es publicarà en un altre article.

 

OLIMPÍADES DE BIOLOGIA I GEOLOGIA

Foto de grup. La Laia Martínez rep una menció especial pels seus resultats a les Olimpíades

 

FOTOGRAFIA CIÈNCIES SOCIALS I FIRA DEL TURISME, FOTO CALAFELL

Cartell de la Fira del Turisme: Wissall Frarchi, Lorena Merino i Cristi Fechete

Concurs de fotografia de la Ciutadella ibèrica de Calafell:

3r premi: David Guilanyà

2n premi: Alba Feixas

1r premi: Clara Manzano

 

CONCURSO NARRATIVA CIENCIA FICCIÓN

Postobligatori: Judit Merino, 1 batx.

2n cicle: Idoya Vázquez, 4t ESO

1r cicle: Ibai Larrañaga, 1r ESO

 

THE FONIX

Foto de grup

Enllaç per votar el vídeo seleccionat a YouTube:

 

TREBALLS DE RECERCA

Reconeixement als alumnes que van obtenir un 10 en el seu treball de recerca:

 

Laura Clotet i Camps: Nens moguts o nens amb TDAH?

Helena Coromina i Boix: Hi veus clar? Tècniques de correcció dels defectes optomètrics: ORTO-K

Gemma Mujal i Sànchez: Estudi de la influència de la nutrició en el rendiment físic.

Jacek Rymar: Why communism did not work.

Marta Solà i Planas: Bastint Sant Miquel de Riner.

Darrera actualització de dijous, 3 de maig de 2018 12:47  

NOVETATS

PicsArt 05-12-08.39.33

eNQUESTA 2

planes
Bàner
Bàner
Bàner
Bàner

Cerca una informació